18.28
18.25
20.93

...
Yerel

Babacan, çocuklarla oyun oynadı!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve eşi Zeynep Babacan partilerinin iftar programına katılmak için gittikleri İstanbul da çocuklarla oyun oynadı. Oyunun konusu ise Türkiye Büyük Millet Meclisi ydi. Babacan çocuklara Meclis ten beklentilerini sordu, çocuklar yanıtladı. Mecliste haklarımızla ilgili kanunlar çıkar diyen Babacan, sözü çocuklara verdi. Babacan ın tek tek alkışlattığı çocuklar haklarını sıraladı. 

Çocuklar, doğa ve çevre hakları , kadın hakları , özgürlükler , vatan hakkı , eğitim hakkı , savunma hakkı , barış hakkı , seçme ve seçilme hakkı , hayvan hakları , fırsat eşitliği ve yaramazlık yapma hakkı dediler. Bir çocuğun dokunulmazlık hakkı sözleri üzerine Babacan Meclis te kürsü dokunulmazlığı var. Meclis kürsüsünde istediğinizi konuşabiliyorsunuz. Kimse size dokunamıyor.

 O derece. sözlerini kullandı. Babacan ayrıca çocuklara Nasıl bir Türkiye de yaşamak istersiniz? Nasıl bir Türkiye de yaşamak istersiniz? diye konuştu. Çocuklar, Babacan ın bu sorusunu huzur dolu , barış dolu , orman dolu , hayat dolu , adil , temiz , özgür , zulümsüz , ekonomisi yüksek , sözcükleriyle yanıtladı. Çocuklara teşekkür eden Babacan, oyunu Meclis in görevi sizin hayal ve arzu ettiğiniz Türkiye yi gerçekleştirmektir. Meclis bunun için var diyerek sonlandırdı. (BHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Haberler