18.28
18.25
20.93

...
Gündem

İBB çalışanının tutuklanması! İmamoğlu ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan a cevap!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, terör örgütü PKK üyeliği sebebiyle tutuklanan İBB çalışanıyla ilgili İBB nin bunun hesabını vermesi lazım diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a cevap verdi. Ilkin terörist yakalamak için niçin 8 gün beklenip, şov yaparak soruşturma yapıldığının izahını isteyin.

 Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın.Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş.

Terör örgütüyle bağlantılı kişilerin İBB de işe alındığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından inceleme başlatılmıştı. Soruşturma sürerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi nde toplumsal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak D. adlı kadının, 2016 senesinde Şırnak ta PKK/KCK terör örgütü üyelerinden elde edilmiş dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu tabanca ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

 Şafak D. nin terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu tespit edildi. 11 aydır İBB de çalmış olduğu belirlenen Şafak D. çalmış olduğu binada gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Erdoğan, tutuklanan İBB çalışanıyla ilgili olarak İBB nin bunun hesabını vermesi lazım dedi. 

İBB YE GÜVENİ İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜRLER

 Cumhurbaşkanı Erdoğan ın açıklamasına sosyal medyadan yanıt veren İBB Başkanı İmamoğlu şunları ifade etti: Cumhurbaşkanı nın İBB ye yönelik suçlamalarını dinledim. Çok açık ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki terörist soruşturma işini de bizlere havale etmiş. 

İBB ye güveni için kendisine teşekkürler. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları soruşturma görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor. Toplumsal medyadan izahat meydana getiren İmamoğlu, Ilkin terörist yakalamak için niçin 8 gün beklenip, şov yaparak soruşturma yapıldığının izahını isteyin. 

Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın.Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Maşallah kısaca baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allah ım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftiracılardan koru. Cumhurbaşkanı nın İBB ye yönelik suçlamalarını dinledim. Çok açık ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş.

İlgili Haberler