...
Dünya

Mariupol'deki Azovstal fabrikasında tahliye bekleyen siviller görüntülendi

Azov Taburu, Mariupol'deki Azovstal fabrikasının sığınaklarında tahliye bekleyen Ukraynalı sivillere ait görüntüleri paylaştı. Tahliye bekleyen siviller, dünya liderlerine seslenerek savaşı durdurmaları çağrısında bulundu. Rus ordusunun Ukrayna'ya yönelik saldırıları devam ederken, Rus kuşatması altındaki Ukrayna'nın Mariupol kentinde sivillerin tamamı henüz tahliye edilemedi. 

Ukrayna'nın Rus kuşatması altındaki Mariupol kentinde, Azovstal fabrikasında tahliye bekleyen sivillerin Azov Taburu tarafından görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde, Ukraynalı siviller savaşın bir an önce bitmesi için dünya liderlerine çağrıda bulundu. "Bombardımanlardan, hava saldırılarından bıktık" Azovstal fabrikasının sığınağında kalan Ukraynalı bir kadın yaptığı açıklamada, kentin yok edildiğini belirterek, "Mariupol vatandaşları adına tüm dünyaya sesleniyorum. Biz kendi şehrimizde, ülkemizde sakince yaşamak istiyoruz. Bombardımanlardan, hava saldırılarından bıktık. Bizi bu şeyden kurtarın. Neler olduğunu anlamıyorum. Lütfen Rusya'nın ülkeme karşı uyguladığı agresifliği durdurun. Ülkem yok ediliyor, kentin tamamı yok edildi. Bir tane hayatın devam ettiği nokta kalmadı her yeri bombaladılar" dedi. 

Türkiye dahil birçok ülkeye yardım çağrısı Dünya ülkelerine yardım çağrısında bulunan Ukraynalı kadın, "Burada kalan çocuklar sürekli ağlıyor, oyun oynamak istiyorlar. Yardım edin ve savaşı durdurun. ABD Başkanı'na sesleniyorum. İngiltere'den, Japonya'dan, Fransa'dan, İsrail'den, Türkiye'den rica ediyorum. Lütfen bize yardım edin ve bizi özgürlüğe kavuşturun. Bizi neyden kurtarmaya çalışıyorlar. Daha ne kadar yaşlılarla, çocuklarla, engellilerle dalga geçecekler. Bu savaşı durdurun. Lütfen durdurun" diye konuştu.

İlgili Haberler