...
Teknoloji

Xiaomi den yeni katlanabilir telefon hamlesi!

Xiaomi , yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Şirket, Mix Fold'u bu yılın başlarında Çin'de piyasaya sürdü. Katlama sistemi Galaxy Z Flip 3'e epeyce benziyor. Şimdi aygıt Çin dışında resmi olarak piyasaya çıkmadı. Xiaomi'nin 2020301357510 müracaat numarası altında yeni katlanabilir telefonunun imgeleri geldi. Manzaralar aygıtın ismini ve teknik özelliklerini açıklamıyor. Yeniden de katlanabilir Xiaomi'nin tasarımsal özellikleri ve öteki kıymetli ögeleri hakkında bilgi sahibi olmamıza yetiyor. 

Xiaomi'nin yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3'e benziyor Xiaomi , katlanabilir ekranlı bir Flip telefon için yeni bir patent müracaatında bulundu. Katlanabilir akıllı telefon, Galaxy Z Fold 3'ün sistemine epeyce benzerlik gösteriyor. Xiaomi, şu anlık Flip üslubu akıllı telefonuyla ilgili rastgele bir ayrıntıyı resmi olarak doğrulamadı. Tasarımsal olarak dışında, Xiaomi Flip akıllı telefonun dikdörtgen bir kısmı yer alıyor. Küçük bir ekrana ve çift kamera kurulumuna sahip olduğunu görüyoruz. Kamera modülünün üzerinde muhtemelen katlandığında ortaya çıkan bir LED flaş için kesik var. Akıllı telefonu açtığınızda sizi uzun bir ekran karşılıyor. 

Şu anda şirket ekran boyutuyla alakalı ayrıntıları açıklamadı. Bu noktada bilinen tek şey, sol üst köşede hap formunda bir kesiğin yer aldığı. Bu da çift ön kamera kurulumuna konut sahipliği yapabileceği manasına geliyor. Ekranın etrafında kalın çerçeveler var. Çerçevenin sağ tarafında da güç ve ses tuşları bulunuyor. Alt kenarlarda USB Type-C temas noktası, hoparlör ızgarası ve SIM kart girişi yer alıyor. Sol ve üst kenarlar birebir hizada duruyor. Rastgele bir temas noktası ya da düğme barındırmıyor. Flip telefonun başka ayrıntıları hakkında şimdi bilgi sahibi değiliz. Xiaomi'den daha fazla bilginin paylaşılması beklentiler dahilinde yer alıyor. 

Önümüzdeki yıl Samsung Z Flip serisiyle rekabete girebilir 

Bakıldığında Xiaomi nin katlanabilir telefonu önümüzdeki yıl Samsung Z Flip serisine rakip olarak piyasaya çıkabilir. Üstte da belirttiğimiz üzere bu hususta da rastgele bir resmi detay yer almıyor. Sizler Xiaomi tarafındaki katlanabilir telefon atılımları konusunda ne düşünüyorsunuz? Şirketin telefonlarını başarılı buluyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Haberler